Ekologinis ūkininkavimas – geriausias sprendimas turėti kokybiško maisto ir gerbti gamtą tvariai dirbant. Ekologiško maisto vartojimas sparčiai auga. Tai rodo augantį žmonių sąmoningumą ir norą pristabdyti prastėjančią mūsų planetos būklę.
Jei visoje Europos dirbamoje žemėje būtų ūkininkaujama ekologiškai, iki 2050 m. žemės ūkio tarša galėtų sumažėti 40-50 proc.
Ekologinė žemdirbystė galėtų sumažinti iškastinio kuro poreikį augalininkystei 70 proc.
Ekologinės žemdirbystės sistemos duoda 40 proc. didesnį derlių sausros metu, sunaudoja 45 proc. mažiau energijos ir išskiria 40 proc. mažiau anglies dvideginio nei įprastiniai ūkininkavimo metodai.
Ekologinių ūkių teritorijose aptinkama apie 50 proc. daugiau ir įvairesnių augalų, vabzdžių ir paukščių, o bitinių vabzdžių šioje aplinkoje gyvena apie 75 proc. daugiau nei intensyviai dirbamose žemėse.
Azoto trąšos, naudojamos tradicinėje žemdirbystėje, gali sukurti „vandenyno negyvąsias zonas“, dėl to sumažėja gyvybiškai svarbaus deguonies, o tai kenkia vandenų gyvūnijai ir augmenijai.
Ekologiniuose ūkiuose nenaudojamos sintetinės mineralinės azoto trąšos, todėl sumažėja vandens telkinių tarša azoto junginiais.