IFOAM Organics International Generalinėje asamblėjoje (GA) 2024 m. gruodžio 5 ir 6 d. išrinkta nauja pasaulio ekologinio žemės ūkio Valdyba. Asamblėjoje dalyvavo ir Lietuvos ekologinių ūkių asociacijos atstovai.
LEŪA atstovavo valdybos nariai Edita Karbauskienė ir Almanats Liorentas, asociacijos narės Jurgita Naujokaitytė ir Eirida Daukšienė. Kas trejus metus IFOAM – Organics International nariai renkasi į Generalinę asamblėją (GA), kuri vyksta po Pasaulio ekologinio kongreso. Asamblėjoje buvo apžvelgtas trejų metų veiklos laikotarpis nuo 2021 m. ir planuojamas laikotarpis iki kitos GA, kuri vyks 2027 m.
Asamblėja išklausė kandidatųjų prisistatymus, perrinko IFOAM valdybą, svarstė ir balsavo dėl valdybos pateiktų siūlymų. Valdybos rinkimai yra labai svarbūs IFOAM darbe, nes ji yra atsakinga už strateginių sprendimų priėmimą ir užtikrinimą, misijos ir tikslų veiksmingą vykdymą. Kandidatai į valdybą yra IFOAM nariai, demonstruojantys tvirtą įsipareigojimą laikytis ekologinio žemės ūkio ir tvaraus vystymosi principų. GA balsavimo būdu išrinkti 10 Valdybos narių: Marco Schluteris, Sara Compson, Shamika Mone, Edgardo Boyet Uychiat, Huei-Wen Chin, , Paulius Holmbeckas, Gintaras Sciligo, Julija Lernoud, Choitresh Ganguly, Karen Mapusua.
IFOAM prezidentės pozicija patikėta australietei Karen Mapusua, o viceminstrų postai Choitresh Ganguly ir Marco Schluteriui, kuris buvo paskirtas kartu su iždininku. Naujoji valdyba bus atsakinga už augančią pasaulinę ekologinę rinką, jos priežiūrą ir palaikymą, ekologinės gamybos pranašumo sklaidą, ekologinių lyderių mokymą ir ekologinių gebėjimų ugdymą.
Per asamblėją buvo apibendrinti narių pasiūlymai ir rekomendacijos dėl IFOAM veiklos tobulinimo. Neišrinkus į Valdybą nė vieno atstovo iš Afrikos žemyno, pasiūlyta tokių asmenų įtrauktis į valdymą. Išrinktoji Valdyba išsakė savo tikslus, galimybes ir būdus veikti pasauliniu lygmeniu. Akcentuota, kad labai svarbu sustiprinti IFOAM narių bendradarbiavimą mokslinių tyrimų ir plėtros veikloje, pagilinti organinio judėjimo turinio kompetencijas. IFOAM veiklos tobulinimui pasiūlymus pateikusius narius buvo pasiūlyti įtraukti į jų pačių pasiūlymų įgyvendinimą. Pastebėta, kad dauguma politikų, sprendžiančių žemės ūkio problemas, žino, kas yra ekologinis žemės ūkis ir kokia jo nauda, tačiau dažnai nežinoti, kaip jį skatinti.
Nariai paraginti naudoti IFOAM sukurtą įrankį „Visuotinės politikos priemonių rinkinys dėl visuomenės paramos ekologiniam žemės ūkiui“. Buvo kviečiama pagalvoti, kaip ekologinį žemės ūkį geriau pozicionuoti politiniame diskurse. Pavyzdžiui, šalyje, kurioje aplinkos ir (arba) sveikatos klausimai yra reti politinėse darbotvarkėse, ekologinis žemės ūkis gali būti pozicionuojamas kaip perspektyvi didelės vertės rinka. Ekologinio žemės ūkio susiejimas su ekonomine nauda vietos bendruomenėms mažinant skurdą, užimtumo lygį ir (arba) didinant pajamas taip pat gali būti patrauklus argumentas politikams. Valdybos nariai pasisakymuose pažymėjo, kad politikos formuotojai vis labiau supranta, kad viešąsias lėšas reikia investuoti į viešąsias gėrybes. Kalbant apie žemės ūkį, tai gali reikšti lėšų skyrimą siekiant paskatinti daugiau ūkininkų rinktis ekologinį ūkininkavimą ir daugiau piliečių pirkti ekologiškus produktus. Atsižvelgiant į tai, kad vartotojų sąmoningumo stoka yra viena iš pagrindinių ekologinės plėtros kliūčių, vartotojų informavimo kampanijų finansavimas gali būti veiksmingas būdas padidinti ekologinės gamybos rinką ir paskatinti ekologiškų produktų vartojimą.
Pasiūlyta nariams išnaudoti kompleksines reklaminės veiklos priemones – atvirų ūkių dienas, ekologines savaites, ekologiškų produktų mugių organizavimą ir gerąja patirtimi dalintis tarpusavyje. Jei norime, kad daugiau žmonių pirktų ekologiškus produktus, turime daugiau žmonių informuoti apie ekologiško maisto ir ūkininkavimo pranašumus.
GA nariai paraginti aktyviau dalyvauti Tarpkontinentiniame ekologinių ūkininkų organizacijų tinkle. Nariams atstovauti IFOAM įsteigė šešis konkrečiai temai skirtus sektorius. Sektoriai suskirstyti į temines sritis: gyvulininkystė, bitininkystė, akvakultūra, sėklos, technologinės naujovės ir ekologinių ūkininkų organizacijos.