„Ką pasėsi 2025” parodoje Lietuvos ekologinių ūkių sąjunga surengė diskusiją „Kodėl ekologinė produkcija sunkiai pasiekia vartotojus: iššūkiai ir sprendimai“. Parodoje pirmą kartą tiek dėmesio buvo skirta ekologinės žemės ūkio gamybos temai.
Diskusijoje dalyvavo LEŪA pirmininkas Mindaugas Petkevičius, BIO LEŪA kooperatyvo direktorius Nikolajus Dubnikovas, asociacijos ir kooperatyvo narė, Lazdijų rajono ūkininkė Justina Kreizaitė, Ekologinių mėsinių galvijų augintojų asociacijos vadovas Arūnas Rutkauskas, gydytoja-kardiologė prof. Olovija Dobilienė, sveikos gyvensenos propaguotojas Tadas Gudaitis.

Diskusijoje išryškėjo pagrindiniai akcentai: ekologiško maisto įtaka žmonių sveikatai, ekologiškų produktų pasiekiamumas vartotojui, atskirų vartotojų bendruomenių galimybės populiarinti ekologiškus produktus, ūkininkų rinkodaros sprendimai ir ekologinio ūkininkavimo iššūkiai.
Prof. Olivija Dobilienė akcentavo, kad nesirenkant kokybiškesnio maisto, galima ne padėti savo organizmui, o priešingai pakenkti. Ekologiški produktai yra sveikesni dėl nenaudojamų pesticidų ir mineralinių trąšų, kurie labai blogai veikia žmogaus organizmą.

Ūkininkai pasidalijo ptirtimi apie rinkodaros būdus, trumpųjų maisto grandinių privalumus, nors lėtai, bet besiplečiantį ekologiškos žemės ūkio produkcijos varotojų ratą. Jų nuomone, per mažai valstybė skiria dėmesio ekologiškų produktų ženklo viešinimui, argumentams ir garantijoms, kad Lietuvos ekologiško produkto ženklas ar ES ženklas patikimai garantuoja produkto ekologiškumą.
Vieningai buvo pritarta minčiai, kad reikia tvirto politinio sprendimo ekologišką maistą tiekti visoms švietimo, sveikatos apsaugos sistemų įstaigoms, viešųjų pirkimų taisyklėse numatyti tinkamas sąlygas ekologiškam maistui konkuruoti su NKP, nedidinti biurokratinės naštos ūkininkams.