Smidrų sezono metu, gegužės – birželio mėn., Genovaitės Sakalauskienės ūkyje, Ukmergės r. Žalgirių k., vyks smidrų edukacijos – degustacijos.
Genovaitė Sakalauskienė yra viena iš aktyviausių naujų daržovių propaguotojų Lietuvoje. Būdama smalsi ir mėgstanti ošbandyti naujoves, ji savo ekologiniame ūkyje kasmet augina ką nors naujo ir siūlo ekologiškos produkcijos vartotojams. Smidrai dėka ūkininkės entuziazmo ėmė populiarėti mūsų šalyje ir gana greita iužkariavo varotojų širdis kaip pirmoji ankstyviausia šviežia daržovė.
Smidrai yra populiarūs visame pasaulyje. Tyrimai rodo, kad jie gerina insulino išsiskyrimą, turi daug antioksidantų, pasižymi priešuždegiminėmis savybėmis, yra natūralus diuretikas, stiprina imuninę sistemą ir turi daug kitų gerų savybių.
Ypač svarbu smidrus išlaikyti ir vartoti šviežius. Jie labai greitai parranda drėgmę ir ima vysti, kietėja, todėl parranda ne tik išvaizdą, bet svarbiausia – gerąsias savybes ir maistingumą. Smidrus reikėtų pirkti kuo šviežesnius, žinoma, geriausia tiesiai iš ūkininko ir ką tik nuskintus. Tačiau dar pora dienų galima juos išlaikyti šviežius ir šaldytuve. Reikia apvynioti šparagų galus drėgna popierine servetėle arba rankšluosčiu. Tuomet sulėtėja smidrų “kvėpavimo” greitis ir jie ne taip greitai ima vysti. Būtent dėl didelio smidrų „kvėpavimo greičio“ rekomenduojama suvartoti smidrus per maždaug 48 valandas nuo jų įsigijimo.
Pasak Genovaitės Sakalauskienės, jos šeimos keologiniame ūkyje daržovės pardavimui ruošiamos iš vakaro, todėl kitą rytą turgų pasiekia visada šviežios. O ūkininkė, tiesigiai bendraudama su vartotojais, papasakoja jiems apie smidrų ir kitų daržovių laikymo sąlygas, maistines savybes, patiekalų oparuošimo būdus. „Bet kkie susitikimai su vartotojais yra naudingi ir mums, ūkininkmas, ir patiems vartotojams, – sako Genovaitė Sakalauskienė. – Ne tik sužinome vieni kitų poreikius, bet per laiką tampame gerais pažįstamais ir esame vieni kitems reikalingi. O degustacijos ūkyje padeda geriau susipažinti ne tik su ūkininku, bet ir su jo ūkiu, pamatyti, kaip daržovės auginamos, paskanauti ir išbandyti kažką naujo.”
Renginiai skirti 15-30 žmonių grupėms, įvairioms progoms paminėti arba tiesiog gerai, skaniai ir gurmaniškai praleisti laiką.
Dalyviai sužinos, koks yra smidrų kelias nuo pirmo išlindusio daigo iki gurmaniško patiekalo ant mūsų stalo. Ekskursija į smidrų daržą, smidrų istorija ir jų nauda sveikatai, penkių patiekalų iš smidrų gamyba ir ragavimas. Norintiems dar ir ilgiau pasibūti, kubilo ir pirtelės nuoma.
Daugiau info tel. +37061131294 arba el. genute.sak@gmail.com